Stel af egetræ, sarg med tre skuffer af massivt egetræ, bordplade og klapper af fineret teak. Fremstillet hos Andreas Tuck, brændestemplet herfra. H. 73 cm, L. 136/232 cm, B. 76 cm. Nøgle medfølger.