46. Jørgen Haugen Sørensen (f. 1934): Skulptur af bronze

Nr. 30/35, sign. monogram samt dateret 89, monteret på base af aluminium. H. 29,5 cm inkl. base.

Varenr 61420

21 Marts 2019 17:00

Hammerslag27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK 3.600 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK

Vurdering 5000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

114373.400 DKK2019-03-21 16:50
191703.200 DKK2019-03-19 11:00
3463.000 DKK2019-03-13 12:35
9482.800 DKK2019-03-13 03:04
41652.500 DKK2019-03-12 09:30
227252.400 DKK2019-03-11 11:39
 2.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 283, Torsdag 21. marts 17.00

Eftersyn

Fra søndag d. 17. marts kl. 12.00