47. John Christoforou (1921-2014): "Black Messiah"

Olie på lærred, sign. Christoforou. 146 x 113 cm.
Proveniens: På bagsiden stempel fra Galleri Birch og påskrift "Udst. maj 1966"

Varenr 64257

21 Marts 2019 17:00

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK 15.000 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 8000-10000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

279348.000 DKK2019-03-21 16:46
45327.500 DKK2019-03-21 11:11
279515.800 DKK2019-03-19 18:23
280085.600 DKK2019-03-19 11:16
114375.400 DKK2019-03-16 20:16
 5.000 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 283, Torsdag 21. marts 17.00

Eftersyn

Fra søndag d. 17. marts kl. 12.00