81. Royal Copenhagen, Flora Danica / A. Michelsen: Brevåbner

Brevåbner dekoreret i farver og guld, blad af forgyldt Sterling sølv. L. 24 cm. Stemplet med Juliane Marie mærke, tre bølger, A. Michelsen samt Sterling Denmark.

Sale No 62852

Auction closed!
21 March 2019 17:00

Hammer price5.00 DKK6.00 DKK 1.300 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Estimate 1500 DKK

Bidding

182781.200 DKK2019-03-20 15:12
9481.100 DKK2019-03-13 03:12
202641.000 DKK2019-03-07 20:22
 1.000 DKK Start price

Kvalitetsauktion 283, Torsdag 21. marts 17.00

Finished

Preview

Fra søndag d. 17. marts kl. 12.00

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service