62811. Kvetny og søn: Ti stole af bøg og teak (10)

Stel af eg, ryg og sæde fineret med teak. Brændstempel for Kvetny og Sønners Stolefabrik A/S Birkerød. Ca. 1970. Sædehøjde 44, ryghøjde 77, bredde 45 cm
Proveniens: Skovlunde Kirke
Brugsspor, enkelte finerafslag

Varenr 62811

30 Januar 2019 19:35

Vurdering 3000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms