Stel af eg, ryg og sæde fineret med teak. Brændstempel for Kvetny og Sønners Stolefabrik A/S Birkerød. Ca. 1970. Sædehøjde 44, ryghøjde 77, bredde 45 cm
Proveniens: Skovlunde Kirke
Brugsspor, enkelte finerafslag
AW123 | 1.700 DKK | 2019-02-13 19:37 |
19107 | 1.600 DKK | 2019-02-12 10:19 |
1.500 DKK | Startpris |