Palisanderfineret plade med buede sider, stel af eg. Med udtræk. Længde 150 cm samt tre plader à 60 cm og to plader à 30 cm, h. 73 cm. bredde 99 cm
Brugsspor, mærker i plade, to vanger i udtrækket flækkede.
Cites certifikat medfølger