Lænestol med kraftige skråtstillede kølleformede ben og buede armlæn af lakeret eg, ryg og sæde polstret og med lyst knapsyet uldbetræk. Formgivet 1944, fremstillet hos Nordisk Staal & Møbel Central. H. 73,5 cm, B. 63, sædehøjde ca. 36 cm
Brugsspor, betræk med kraftig slitage, hul på ryg
PWN | 20.000 DKK | 2019-06-06 13:44 |
22370 | 19.000 DKK | 2019-06-05 20:24 |
23865 | 15.000 DKK | 2019-06-04 15:09 |
KONTAKT | 10.000 DKK | 2019-05-28 18:30 |
19325 | 9.000 DKK | 2019-05-24 16:53 |
9.000 DKK | Startpris |