51. Eva Stæhr-Nielsen (1911-1976) for Saxbo: Vase, stentøj

Delvis lustre- og harepelsglasur. H. 18 cm. Sign. Saxbo Danmark 205A

Varunr 69172

19 September 2019 17:00

Klubbslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 5.000 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Utrop 1800 DKK

122104.500 DKK2019-09-19 12:35
257244.000 DKK2019-09-19 14:36
9483.200 DKK2019-09-16 22:42
227252.800 DKK2019-09-03 20:43
191702.600 DKK2019-09-03 13:15
183632.200 DKK2019-09-03 11:36
JIMPS1.300 DKK2019-09-03 06:55
 1.200 DKK Startpris

Kvalitetsauktion 285,

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Köpprovision 25% Ink.moms