52. Carl Harry Stålhane (1920-1990) for Rörstrand: Vase

Dekoreret med harepelsglasur, sign. CHS, Rörstrand. H. 31 cm.

Sale No 69227

Auction closed!
19 September 2019 17:00

Hammer price7.00 DKK8.00 DKK9.00 DKK 1.900 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Estimate 3000-4000 DKK

Bidding

CHEFEN1.800 DKK2019-09-15 16:15
 1.800 DKK Start price

Kvalitetsauktion 285,

Finished

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service