55. Alev Siesbye (1938)/Royal Copenhagen: Skål i stentøj med grøn sungglasur

Mrk. 22110. Sign. Alev. Diam. ca. 13,5 cm.
H. 7,5 cm. 1 mm glasurafslag på kant

Sale No 70028

Auction closed!
19 September 2019 17:00

Hammer price16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK 3.200 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Estimate 4000 DKK

Kvalitetsauktion 285,

Finished

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service