57. Alev Siesbye (1938)/Royal Copenhagen: Vase i brunglaseret stentøj

Mrk. 22064. Sign. Alev 6064. H. 13 cm

Sale No 70027

Auction closed!
19 September 2019 17:00

Hammer price11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK 6.000 DKK2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK

Estimate 8000 DKK

Bidding

JIMPS5.500 DKK2019-09-05 21:35
2643O5.000 DKK2019-09-02 19:43
 5.000 DKK Start price

Kvalitetsauktion 285,

Finished

Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.

Fees

Buyer's Premium 25% Inc. VAT

Payment service