Et par Eva lænestole med stel af lakeret formspændt egetræ, monteret med gjordeflet. Brugsspor, pletter på flet samt 14 manglende skruer.
Cirkulært sofabord med tre ben, bordplade fineret med eg. H. 35, diam. 55 cm. Brugsspor, hakker på kant.
Alle fremstillede hos Karl Mathsson.
22370 | 1.700 DKK | 2019-07-22 10:32 |
948 | 1.600 DKK | 2019-07-11 00:52 |
1.500 DKK | Startpris |