108. Fransk kaminur af bronze, Barlot Etablissement De Paris, 19. årh.

Delvis lueforgyldt bronze. Rigt dekoreret og med ung kvinde med blomster på top. Hvid emaljeret urskive med romertal.
H. 39 cm, B. 29 cm. Base af guldmalet træ med kuppel af glas.
H. 53 cm, B. 37,5 cm, D. 17 cm.
Pendul og optræksnøgle medfølger.
Desuden hjørnebase af forgyldt træ til vægmontering H. 31 cm, B. 43 cm, D. 37 cm.

Varunr 67105

12 December 2019 17:00

Utrop 4000 DKK

Kvalitetsauktion 286,

Note that item descriptions do not necessarily contain a description of flaws or damages. Please contact us for full condition reports.

Köpprovision 25% Ink.moms