96. John Börjeson (1835-1910): Buste udført i bronze forestillende yngling
Sign. J. Börjeson og betegnet på soklen Holgaach Emil. Jul 1894.
H. 56 cm
Varenr 71496
Auktionen er lukket! 12 December 2019 17:00
Vurdering15000 DKK
Kvalitetsauktion 286,
Bemærk at fortrydelsesretten ikke gælder denne auktion. Ethvert køb er bindende. Vi bestræber os på at beskrive væsentlige fejl og mangler, men opfordrer til at man selv besigtiger varen eller kontakter os for uddybende oplysninger.