69969. Møller & Bøgely, Kähler og Danico: Fire keramik vaser (4)

Møller og Bøgely skønvirke vase med rødlig glasur, sign. monogram MB, H. 14 cm, Kähler kohornsdekoreret vase, brun på lys bund, H. 11 cm samt to Danico vaser H. 6,5 og 9 cm.
Møller & Bøgely vasen med minimalt glasurafslag på halsrand og lille skår i bund, Kähler og en Danico vase hver med lille skår på fodrand

Varenr 69969

18 September 2019 19:50

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK8.00 DKK 650 DKK16.00 DKK17.00 DKK18.00 DKK

Vurdering 1200 DKK

SANDERF650 DKK2019-09-18 19:33
26465600 DKK2019-09-14 08:19
 600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms