Olie på lærred. Usigneret. 80 x 65 cm.
Rosenberg var skuespiller og maler. Maleriet forestiller sælgers faster, en veninde til kunstnerens hustru Jeanne Darville. Udført i starten af 1950erne.
GAJDADKGM | 1.300 DKK | 2019-10-30 17:21 |
SAMMLUNG21 | 1.300 DKK | 2019-10-30 18:52 |
28310 | 900 DKK | 2019-10-30 16:13 |
17256 | 900 DKK | 2019-10-30 16:17 |
29060 | 425 DKK | 2019-10-26 21:45 |
400 DKK | Startpris |