71769. William Rosenberg (1920-2014): Portræt af en kvinde

Olie på lærred. Usigneret. 80 x 65 cm.
Rosenberg var skuespiller og maler. Maleriet forestiller sælgers faster, en veninde til kunstnerens hustru Jeanne Darville. Udført i starten af 1950erne.

Varenr 71769

30 Oktober 2019 19:35

Vurdering 1000 DKK
6% følgeret tillægges for værket, hvis buddet overstiger 2250 DKK

GAJDADKGM1.300 DKK2019-10-30 17:21
SAMMLUNG211.300 DKK2019-10-30 18:52
28310900 DKK2019-10-30 16:13
17256900 DKK2019-10-30 16:17
29060425 DKK2019-10-26 21:45
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms