Trefløjet dækketøjsskab af mahogni, metallister på lågerne. To sektioner med hylder og en med udtræksbakker. L. 165, D. 48, H. 117 cm
Alm. brugsspor, mindre ridser og mærker. To udtræksbakker mangler.