Rund plade med fliser i sort grønt og guld. Signeret Bjørn Wiinblad. Stel af mørkt træ med fem runde ben. Diam. 130, H. 51 cm.
Obs Stellet er lavet til fem ben, men et ben mangler, dette kan dog laves ligesom der kan laves høje ben til bordet