Akryl, kridt og kul på hørlærred. 80 x 80 cm. Sign. Olmedo.
Den kvindelige kunstner OLMEDO har sine rødder plantet i både Danmark og i Sydamerika.
Indtægten fra salget går ubeskåret til Kræftens Bekæmpelse.