Skibsbrev sendt med luftpost fra OSLO 13.6.1929 til København. Rammestempel "Paquebot" og "Kun med Nat-Luftpost". Transitstemplet KJØBENHAVN-MALMØ 14.6.29. Signeret MØLLER BPP.