Rekommanderet luftpostbrev sendt fra KØBENHAVN 16.5.1927 til Helsingfors, Finland. Ankomststemplet HELSINGFORS 17.5.27. 10-ørene med varianterne: Sten under ploven og Plet på baglår mangler.