Finéret bordplade, tre skuffer i den ene side. Sidemøbel med hylde og fire udtræksbakker.
Fremstillet hos Munch Møbler, etiket herfra i skrivebordet
Bordet H. 73 L. 200 B. 94 cm. Sidemøbel L. 80, D. 40, H. 68 cm.
Brugsspor, vandplet på top af sidemøblet.