91899. Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen: Armstol af teak, model 1656

Armstol med stel af teak og teakfineret, buet kopstykke. Sæde med gjorde og koksgråt uldbetræk. Ryghøjde 78,5, B. 61, sædehøjde 45 cm.
Fremstillet hos Næstved Møbelfabrik, stemplet herfra.

Pæn stand, fineren løs øverst på rygbrædt

Varenr 91899

10 Februar 2021 19:39

Hammerslag17.00 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK 1.000 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 1800 DKK

265541.000 DKK2021-02-10 19:34
72950 DKK2021-02-10 16:34
5936800 DKK2021-02-10 16:14
16086700 DKK2021-02-10 13:32
19507600 DKK2021-02-09 17:01
28260500 DKK2021-02-05 14:20
20118475 DKK2021-02-05 08:59
29209450 DKK2021-02-04 16:27
20587425 DKK2021-02-04 16:19
 400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms