Babydukke fra Catterfelder Puppenfabrik, Ca. 1910. 35 cm. Karakterdukke med paryk af ægte brunt hår. Blå trådede lukkeøjne med lidt manglende øjenlåg, åben mund med to tænder skåret ud af bisquen. Femdelt babykrop i fin stand. Skal strenges op.
Armand Marseilles 370 skulderhoveddukke, 45 cm. Ny paryk, øjne udskiftet og tænder mangler. Krop af voksdug, der er blevet tørt/stift. Dukken er klædt i originalt tøj.
I alt to dukker