5. Husalter af udskåret og delvis bemalet træ, 19. årh.

Udformet som tempelbygning med udskårne søjler, og vægge. H. 50 cm, D. 35, B. 38 cm.

Enkelte dele knækket af nederst foran, delene medfølger.

Varenr 97233

5 August 2021 19:32

Hammerslag14.00 DKK15.00 DKK 1.500 DKK16.00 DKK17.00 DKK

Vurdering 2000 DKK

RENE19531.500 DKK2021-07-16 23:13
237771.400 DKK2021-07-25 14:49
 1.000 DKK Startpris

Bric a Brac, kuriositeter og andet fra Erik og Margit Brandts samlinger,

Bric à brac, objets d'art, tøj, skitser og meget andet spændende fra Erik og Margit Brandts samlinger.

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms