Bænk eller lavt bord, palisanderfineret. På medeben. Model 35, samt et skuffemodel med to skuffer. H. 40, B. 34 cm. L. 118 cm, skuffemodelet B. 40,5, D. 31,5, H. 20 cm.
Desuden spejl i ramme af palisander med runde tapper af lyst træ i hjørnerne. 105 x 42 cm. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder, kommoden med stempel herfra.
Cites medfølger.
Almindelige brugsspor
26376 | 4.200 DKK | 2021-07-27 14:54 |
17494 | 4.200 DKK | 2021-08-04 19:30 |
26425 | 3.800 DKK | 2021-08-04 16:58 |
JIMPS | 3.400 DKK | 2021-08-03 23:02 |
21749 | 3.000 DKK | 2021-08-03 15:45 |
KONTAKT | 1.700 DKK | 2021-07-26 18:04 |
4831 | 1.600 DKK | 2021-07-23 18:57 |
26472 | 1.500 DKK | 2021-07-23 14:58 |
1.500 DKK | Startpris |