Chatol/sminkebord af egetræ med skuffer, udtrækkelig plade indrettet som sminkebord, tre små skuffer og brevordner i overdelen. H. 108, B. 86, D. 46 cm.
Stemplet ØM møbelfabrik.
Brugsspor, pletter efter vand