104600. Dansk snedkermester, spisestue af cubamahogni: Rundt bord med udtræk, 8 stole og skænk

Bord med bred sarg, med udttræk og to tillægsplader, 8 stole med tremmerygge og polstrede sæder samt en skænk med to døre og skuffer i midten.
Skænk: L. 180, D. 50, H. 82 cm
Bord: Diam 117, H. 75 cm, tre tillægsplader, fyrretræ, à B. 41 cm.
Stole, ryghøjde 87, sædehøjde 46 cm.

Brugsspor, krakeleringer i lak på bordpladen, nogle ridser og en afskalning på top af skænken

Varenr 104600

20 Oktober 2021 19:37

Hammerslag21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK 2.800 DKK20.00 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 5000 DKK

56432.800 DKK2021-10-20 17:43
223702.600 DKK2021-10-20 00:35
 2.600 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms