Bord med bred sarg, med udttræk og to tillægsplader, 8 stole med tremmerygge og polstrede sæder samt en skænk med to døre og skuffer i midten.
Skænk: L. 180, D. 50, H. 82 cm
Bord: Diam 117, H. 75 cm, tre tillægsplader, fyrretræ, à B. 41 cm.
Stole, ryghøjde 87, sædehøjde 46 cm.
Brugsspor, krakeleringer i lak på bordpladen, nogle ridser og en afskalning på top af skænken
5643 | 2.800 DKK | 2021-10-20 17:43 |
22370 | 2.600 DKK | 2021-10-20 00:35 |
2.600 DKK | Startpris |