106566. Bjørn Wiinblad (1918-2006): Pige med hat samt to "fugle" skåle af lertøj.

Vase V. 13 dekoreret i polykrome farver, sign. monogram og dateret 72. H. 18 cm.
"Fugle" skåle h. hver: 6 cm. Disse sign. V64, monogram 72. (3)

Proveniens: Fam. de Jonquieres samling.

Varenr 106566

24 November 2021 19:46

Hammerslag3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK6.00 DKK7.00 DKK 1.200 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK

Vurdering 1500-2000 DKK

176021.200 DKK2021-11-24 19:44
186651.100 DKK2021-11-24 19:34
202641.000 DKK2021-11-18 11:56
1491950 DKK2021-11-18 11:26
 800 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms