I form af rytter til hest, dekoreret med blå glasur, signeret monogram L5 samt dateret 70.
H. ca. 41 cm, L. ca. 32 cm.
Stemplet Bjørn Wiinblad Det Blå Hus, Denmark
31440 | 3.200 DKK | 2022-02-02 19:28 |
6156 | 3.000 DKK | 2022-02-02 19:17 |
948 | 2.800 DKK | 2022-01-28 22:26 |
28207 | 2.700 DKK | 2022-01-31 20:25 |
2.400 DKK | Startpris |