109825. Bjørn Wiinblad (1918-2006): Stor keramikfigur/lysestage 'rytter til hest' med plads til tre lys af blåglaseret fajance

I form af rytter til hest, dekoreret med blå glasur, signeret monogram L5 samt dateret 70.
H. ca. 41 cm, L. ca. 32 cm.
Stemplet Bjørn Wiinblad Det Blå Hus, Denmark

Varenr 109825
Udvalgt

2 Februar 2022 19:42

Hammerslag8.00 DKK9.00 DKK 3.200 DKK8.00 DKK9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK

Vurdering 4000-5000 DKK

314403.200 DKK2022-02-02 19:28
61563.000 DKK2022-02-02 19:17
9482.800 DKK2022-01-28 22:26
282072.700 DKK2022-01-31 20:25
 2.400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms