Afrundede ender, medfølgende to mahognifinerede tillægsplader. L. 145, B. 105, H. 74 cm. Plader hver: 65 cm. L. udslået 275 cm.
Alm. brugsslitage i.f.a. overfladeridser og småskrammer.