Stel med stel af mørkbejdset asketræ med armlæn, ryg, sæde af rødbrunt kernelæder og hynde betrukket med med rødbrunt læder.
Fremstillet hos Rud. Rasmussens Snedkerier.
Brugsslitage på armlæn, det ene med krakeleringer i overfladen. Den ene stol med nogle nyere gjorde.
20118 | 6.500 DKK | 2022-03-09 19:28 |
18485 | 6.000 DKK | 2022-03-09 18:05 |
JIMPS | 5.500 DKK | 2022-03-09 18:01 |
JIA | 4.400 DKK | 2022-03-03 01:49 |
4.400 DKK | Startpris |