111616. Kaare Klint (1885-1954): Et par Safaristole med læder (2)

Stel med stel af mørkbejdset asketræ med armlæn, ryg, sæde af rødbrunt kernelæder og hynde betrukket med med rødbrunt læder.

Fremstillet hos Rud. Rasmussens Snedkerier.

Brugsslitage på armlæn, det ene med krakeleringer i overfladen. Den ene stol med nogle nyere gjorde.

Varenr 111616

9 Marts 2022 19:30

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK5.00 DKK 6.500 DKK4.00 DKK5.00 DKK

Vurdering 6000-8000 DKK

201186.500 DKK2022-03-09 19:28
184856.000 DKK2022-03-09 18:05
JIMPS5.500 DKK2022-03-09 18:01
JIA4.400 DKK2022-03-03 01:49
 4.400 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms