27. Dina Thorslund, bokser, verdensmester, signerede handsker

I en alder af 28 har Dina Thorslund 17 sejre, hvor af 7 på
knockout, 0 table og 0 uafgjorte titelkampe, bag sig. Hun er den første danske kvindelige bokser til at vinde verdensmesterskaber i 2 vægtklasser.
Hun rangeres PT som verdens bedste kvindelige bantamvægter.

Hun har doneret sine handsker til vores auktion og signeret dem begge.
Dette er i sandhed en unik auktion!

Varenr 113499

17 April 2022 18:45

Vurdering 1200 DKK

32230600 DKK2022-04-17 18:19
34827550 DKK2022-04-17 09:38
32543500 DKK2022-04-14 12:37
34745400 DKK2022-04-09 13:12
 400 DKK Startpris

Haven rundt for Børnecancerfonden,

Støt kampen mod kræft hos børn – byd på signerede spillertrøjer doneret af spillerne.
Alle penge fra salget går ubeskåret til projektet "Haven rundt for Børnecancerfonden" og kampen mod kræft hos børn.

OBS trøjerne er IKKE udstillede i Auktionshuset. Faktura sendes efter auktionen og din trøje bliver sendt direkte til dig efter auktionen.

Der er ingen afgift!