115699. Ole Wanscher (1903-1985): Colonial Chair af mahogni med flet sæde og løse hynder egetræ, model PJ 149 (2)

Ryghøjde H. 85, sædehøjde 43 cm.
Fremstillet på P. Jeppesens Møbelfabrik.
Brugsspor, krakeleringer i lak, overfladeridser på hynderne

Varenr 115699

1 Juni 2022 19:32

Hammerslag9.00 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK 9.500 DKK21.00 DKK22.00 DKK23.00 DKK24.00 DKK

Vurdering 6000 DKK

59369.500 DKK2022-06-01 19:22
350319.000 DKK2022-06-01 19:21
337816.000 DKK2022-06-01 15:50
265545.500 DKK2022-06-01 08:30
303724.800 DKK2022-05-29 17:33
263764.000 DKK2022-05-25 23:13
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms