118069. Mogens Koch (1888-1992): Et skab samt fem bogkasser i mahogni (6+2)

Et skab med to låger, bag hvilke rum samt to udtræksbakker i lyst træ, H. 76, B. 76, D. 36 cm. En dyb bogkasse, H. 76, B. 76, D. 36 cm. samt fire alm. bogkasser, H. 76, B. 76, D. 28 cm. Udført hos Rud. Rasmussen. Hertil to sokler, H. 5, L. 76 cm. En nøgle til skab medfølger. Fremstår med brugsspor; ridser, nogle mærker og delvis lakslitage.

Varenr 118069

17 August 2022 19:31

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK 28.000 DKK18.00 DKK19.00 DKK20.00 DKK

Vurdering 18000-20000 DKK

1221928.000 DKK2022-08-17 19:23
3376226.000 DKK2022-08-17 14:59
3535523.000 DKK2022-08-17 11:11
1339521.000 DKK2022-08-17 09:48
624415.000 DKK2022-08-16 14:33
 12.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms