Fritstående bar, front med fodhviler, bagside med to låger, bag hvilke barindretning med spejl og sort formica, med plads til glas og flasker. Opklappelig top. Hertil to barstole med sæder betrukket med rødbrunt kunstlæder, H. 77, B. 37, D. 32 cm.
Fremstillet hos J. Skaaning & Søn. 1960'erne. H. 112, L. 115, D. 38-70 cm. Fremstår med brugsspor, barens top med ridser.
Cites certifikat medfølger