Formgivet i 1951. Sign. Finn Juhl Design, Kay Bojesen Denmark, Copyright. H. 13,5 L. 29.
Proveniens: Arkitekt Acton Bjørn, og dennes familie. Skålen oprindeligt en gave fra Finn Juhl til Acton Bjørn.
23539 | 28.000 DKK | 2022-12-08 15:12 |
33280 | 26.000 DKK | 2022-12-08 10:57 |
36019 | 19.000 DKK | 2022-12-07 20:46 |
15.000 DKK | Startpris |