Underdel med to døre, bag hvilke hylder og udtræksbakker, overdel med hylder. H. 195, B. 138, D. 43 cm. To nøgler medfølger. Brugsspor/mærker, den ene side med lille finérafslag. Bagklæde med hul til ledning.