Front med to døre i Oregon pine, bag hvilke udtræksbakker i lakeret metalnet og krydsfinér samt bøjlestang. Sider i grå dyrolit. T-nøglegreb og hængsler i messing. H. 208, B. 135, D. 68 cm. cm. Brugsslitage.