122978. Piet Hein & Bruno Mathsson for Fritz Hansen: Superellipse spisebord med udtræk (3)

Plade med hvid laminat og alukant, ben i forkromet metal. H. 71,5 L. 180, B. 120 cm. To tillægsplader á B. 60 cm. medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen med mærkat herfra, 1987. Bordplade med brugsspor og let gabende kantliste ved udtræk. Tillægsplader med overfladiske ridser/mærker efter opbevaring.

Varenr 122978

16 November 2022 19:33

Hammerslag2.00 DKK3.00 DKK4.00 DKK 5.000 DKK24.00 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK

Vurdering 8000 DKK

311925.000 DKK2022-11-16 10:12
 5.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms