Todelt skabsmøbel med bred underdel. Begge med to døre med indfældede greb. Underdelen på sokkel.
H. 181, B. 100, D. 45,5/31 cm.
Alm. brugsspor, enkelte ridser, røde streger i bunden af underskabet