CH28 lænestole med stel og stjertarmlæn i massiv, lakeret egetræ, sæde og ryge oversidepolstret med sort skind. Fremstillet hos Carl Hansen & Søn med metalplakette herfra i bunden, denne med stemplet serienummer. Af nyere produktion. Minimale/ingen brugsspor.
35930 | 9.500 DKK | 2022-11-23 19:30 |
35937 | 9.000 DKK | 2022-11-22 20:35 |
15425 | 8.500 DKK | 2022-11-21 18:27 |
7.000 DKK | Startpris |