123905. Poul Kjærholm (1929-1980) for Fritz Hansen: PK61 sofabord i stål og glas

PK61 sofabord med stel i forkromet børstet stål, plade i klart hærdet glas. Fremstillet hos Fritz Hansen med stemplet og mærkat herfra, 1987. H. 31, B. 80, D. 80 cm. Brugsspor. Stel med brugsspor samt let overfladisk anløb/flyvrust. Glasplade med minimalt stød på ét hjørne nederst.

Varenr 123905

30 November 2022 19:30

Hammerslag11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK16.00 DKK 9.500 DKK10.00 DKK11.00 DKK12.00 DKK13.00 DKK14.00 DKK15.00 DKK

Vurdering 12000 DKK

190679.500 DKK2022-11-30 12:56
172569.000 DKK2022-11-30 11:03
PIET8.500 DKK2022-11-27 11:00
 8.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms