Hvidlakeret skærm og rund fod på fire små kugler, bakelit fatning, stamme og flexarm af messing.
Højdejusterbar op til ca. 140 cm, skærm B.18, D. 19,5 cm.
Fremstillet hos Louis Poulsen. Formgivet 1929.
Alm. brugsspor, småridser. Lille revne i fatningen.
10502 | 8.500 DKK | 2022-11-30 19:19 |
22561 | 8.000 DKK | 2022-11-30 19:25 |
17256 | 2.400 DKK | 2022-11-30 19:19 |
33158 | 2.000 DKK | 2022-11-29 13:31 |
23322 | 1.900 DKK | 2022-11-28 14:26 |
33582 | 1.300 DKK | 2022-11-27 22:55 |
MK | 1.200 DKK | 2022-11-24 18:33 |
12948 | 1.000 DKK | 2022-11-23 19:45 |
1.000 DKK | Startpris |