Skrivebord af finéret teaktræ, plade med massiv kehlet kant, front med tre skuffer, bagside med rum og nedfældig låge, bag hvilken barindretning og spejlfelt. Medeformet understel med bøjler af messing. Fremstillet hos Hedensted Møbelfabrik, 1960'erne. H. 72, L. 150, B. 88 cm.
Brugsspor. Barlåge med knækket kæde og finérsskade på lågens inderside. Mindre finérafslag langs bundkant på korpus.
26376 | 6.500 DKK | 2023-03-15 18:22 |
RETROFABRI | 6.000 DKK | 2023-03-15 17:11 |
KONTAKT | 4.600 DKK | 2023-03-02 19:08 |
4.400 DKK | Startpris |