Stor vase af stentøj modelleret med kanneleret korpus, dekoreret med grøn harepelsglasur. Sign. E.ST.N samt stemplet bomærke Saxbo (1951-1968), '394', 'I' og 'I-II'. H. 30 cm. 2. sort.
30186 | 11.500 DKK | 2023-03-13 17:23 |
POULNORMA | 11.000 DKK | 2023-03-13 14:25 |
18215 | 10.000 DKK | 2023-03-08 14:16 |
30053 | 7.500 DKK | 2023-03-08 08:56 |
4831 | 650 DKK | 2023-03-02 10:59 |
18084 | 600 DKK | 2023-03-02 08:06 |
6.000 DKK | Startpris |