124196. Dansk snedkermester: Et par bænke i massiv mahogni, 20. årh.s første halvdel (2)

Et par bænke i massivt, lakeret mahogni, hver med to-delt siddeflade med en bred og en smallere vange med afrundede hjørner, profilerede kanter og proppede skruer. H. 43,5, L. 159, B. 34 cm. Aldersrelaterede brugsspor.

Varenr 124196
Udvalgt

4 Januar 2023 19:31

Vurdering 4000-6000 DKK

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms