To underskabe med hver to låger, bag hvilke hylder og udtræksbakker. Hertil to reoloverdele med justérbare hylder, den ene med nedfældig plade, bag hvilken skriveindretning. H. 188, B. 120, D. 30-42 cm. Fremstillet hos Omann Juns møbelfabrik med mærkater herfra bagpå. En nøgle medfølger. Brugsspor. Underskabe med brugsridser på toppen.