126179. Poul Kjærholm (1929-1980) for E. Kold Christensen og Fritz Hansen: En samling reservedele til PK31 lænestole og sofaer (20)

Ti vanger af forkromet stål, heraf syv stk. med E. Kold Christensen stempel og tre stk. med label fra Fritz Hansen, tre højrevendte samt tre venstrevendte armlæn betrukket med patineret sort læder samt fire hynder i sort læder med kanvas på bagsiden. Sidstnævnte med minimal slitage. Vanger med rust. Læder på armlæn i pæn stand med brugsspor/patina.

Varenr 126179

25 Januar 2023 19:42

Hammerslag23.00 DKK24.00 DKK 3.600 DKK25.00 DKK26.00 DKK27.00 DKK28.00 DKK29.00 DKK30.00 DKK

Vurdering 4000-5000 DKK

363273.600 DKK2023-01-25 19:40
253293.400 DKK2023-01-24 13:41
DANIEL3.000 DKK2023-01-19 08:00
 3.000 DKK Startpris

Hammerslagsgebyr 65 DKK Inkl. moms